| anonima188888 a întrebat:

Am 13 ani, 1.63 și 51 kg. Corpul e ok cu excepția vergeturilor pe care le am de la 9 ani. Erau roșii spre mov atunci iar acum sunt pale, la anumită lumina se văd iar vineții așa... Și sunt pe genunchi și pe partea anterioară a coapsei și pe posterior. Plus ca mai am si putina celulita. Celelalte fete din clasa mea (când am fost in excursie la piscina)nu au nici vergeturi, nici celulita și sunt la fel de dezvoltate ca mine d.p.d.v. hormonal. Nașpa e ca ele mănâncă aproape doar KFC și mc Donalds, iar eu nu mănânc așa ceva deloc pentru ca nu îmi place gustul! Mă puteți ajuta cu ceva sfaturi ca sa scap de vergeturi și celulita? Îmi e teama sa nu rămână așa, nu vreau la la 25 de ani când va trebui sa îmi fac primul prieten/iubit sa mă încurce asta.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai o sa cam ramana asa. Vergeturile sunt mai intai rosii apoi se fac albe si raman asa. Ele inseamna ca practic pielea s-a rupt si nu ai cum sa o lipesti inapoi.
La celulita ar mai fi ceva sanse, si cremele pentru celulita sunt bune pentru ca ard grasimea sau ceva de genul. Dar cel mai eficient e masajul anticelulitic combinat cu sport.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inca sunt rosii le poti trata cu laserul dar costurile sunt mari si trebuie sa faci peste 8 sedinte. daca vergeturile sunt albe numai ai ce sa faci.

| anonima188888 explică (pentru anonim_4396):

Nu îmi permit, dar mersi pentru răspuns!