| FataTimida a întrebat:

Heei. Mi-am decolorat parul cu vopseaua de la l'oreal ombre doar pe varfuri ( de la barbie in jos, cum scria pe cutie ca trebuie ) si a iesit un fail total. Adica parul meu era vopsit inainte saten si din moment ce am aplicat decolorantul asta s-a facut un auriu groaznic, nici macar nu-i blond parca-i un derivat in varianta mai deschisa la saten. Oricum groaznic. Vreau sa va intreb, peste decolorant daca dau din nou cu vopseaua satena cu care obisnuiam sa imi vopsesc parul, o sa revina la normal? Sau cum pot sa scap de acele varfuri oribile fara sa il tai? O sa se arda sau strice mai tare? Daca stiti cum ar trebui sa fac va rog sa imi spuneti dau funda mersii.

2 răspunsuri:
| Mara14 a răspuns:

Nu inteleg de ce va luati vopsea ombre cand va puteti lua simplu si usor blond.Eu nu am vrut ombre asa cum vi-l faceti voi pentru ca ombre inseamna umbra adica o nuanta mai inchisa asa ca ma fac cu negru iar acum cum m-am plictisit il voi face un maro depoarece pe nuanta de roscat-coniac se vede cu reflexii aurii

| codorilore a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un stilist, care sa rezolve problema, astfel risti sa il strici si mai tare. el iti va spune ce ai de facut, astfel incat sa fie pe placul tau