| Xalion a întrebat:

Sunt șatenă natural dar mi-am vopsit parul blond. Teoretic vopseaua l-a deschis cu câteva tonuri dar m-am plictisit de el și aș vrea să îl vopsesc la loc saten și să fac un ombre blond. Pot sa vopsesc peste blond din nou cu saten sau trebuie scoasă vopseaua din par?

Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Ce vopsea sa scoata din par? Cand te faci blonda practic iti decolorezi parul (adica acea vopsea are decolorant care deschide pigmentul natural al parului). Acel par decolorat asa ramane si poti sa pui orice vopsea peste el fara probleme.