| Emily990 a întrebat:

Heei! Mi-am stors niste puncte negre si m-am cam inrosit, plus ca aveam si niste semne in locul respectiv...cum scap de roseala si pete in aproximativ 2 saptamani?

Răspuns Câştigător
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Salut, Emily990!
Stai linistita, iti va trece in maxim o saptamana! Ca sa calmezi, infuzeaza ceai de musetel sau ceai verde simplu, neindulcit, lasa-l sa se raceasca bine la frigider si dupa imbiba o discheta demachianta in el, o storci putin si o aplici pe zona respectiva. Poti sa folosesti si lapte rece.
NU face prostia de a-ti da cu crema/unguent de galbenele! Chiar daca calmeaza pe o perioada scurta, ea astupa si blocheaza porii ducand la mult mai multe puncte negre si cosuri. Foloseste o data la 2 saptamani plasturi pentru puncte negre (recomand montagne jeunesse) si n-ai treaba!winking
Noapte buna si vise placute! :*

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Iti trece de la sine in 2 saptamani, sterge zona afectata cu spirt si nu mai pizgali rana si o sa fi ok in cateva zile.

| Angelinayo87 a răspuns:

Buna uite aici un articol interesant despre scoaterea cosurilor fara sa te mai iriti si sa mai si risti sa se infecteze: http://estifrumoasa.ro/blog/scapa-de-cosuri-cu-aspirina.html
Funda daca ti-a placut;)