| And456 a întrebat:

Heey! Vreau sa îmi spuneti cum as putea sa scap de petele roșii lăsate de acnee pe față. Am nevoie de un remediu rapid și eficient. Urgent!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Protejează-te cu cremă atunci când te expui la soare. Daca vei face asta te vei proteja de razele UV care pot sa le faca mult mai evidente.Tratamentele homeopate sunt o alternativă de încercat pentru a estompa petele cauzate de acnee: frecarea zonei-problemă cu un cub de gheaţă pentru 15 minute (previne reapariţia coşurilor şi reduce roşeaţa), felii de cartof crud, castravete sau roşii aplicate pe pielea cu cicatrici timp de un sfert de ceas au, în unele cazuri, efecte uimitoare de reducere a semnelor post-acnee. De asemenea, poţi încerca să tamponezi cu o dischetă demachiantă (îmbibată în aloe vera, suc proaspăt de lămâie, vitamina E, arbore de ceai, ulei de lavandă sau de trandafir, oţet etc.) zonele cu pete.
Nu te aştepta însă la rezultate peste noapte, este nevoie de timp pentru a repara stratul de piele distrus de acnee.

| And456 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfat!

1 răspuns: