| ZuzzyAllexandra a întrebat:

Hei, aș vrea să-mi iau un hanorac de pe net.
Problema mea e următoarea : nu știu mărimile gen „L,M, XL" așa mai departe, am un hanorac cu Angry Birds și scrie pe el 170/176, cam ce mărime ar însemna asta?.
Sunt cam confuză._..

4 răspunsuri:
| e1xtz a răspuns:

Ce inaltime si cam ce greutate ai? ..mai uita-te si la alte haine pe care le mai ai si vezi ce marimi sunt..pe de alta parte sa stii ca marimile au o marja de diferenta de la o tara la alta, si uneori de la o firma la alta.iar cu cumparaturile de pe net sunt sanse sa te inselihappy..ca idee daca este poza ta, pari un ''m''

| ZuzzyAllexandra explică (pentru e1xtz):

Am 1,70 pe acolo, vreo 50-55 de kg.
Am un fel de „basseball jacket" de mărimea L.

| e1xtz a răspuns (pentru ZuzzyAllexandra):

happy..frumoase semnalmente..M-L...este marimea normala pentru tine..depinde si de fabricant.

| e1xtz a răspuns:

170/176..reprezinta marimea ''m''