| Mariii1 a întrebat:

Hei, am nevoie de ajutor. Ma machiez de pe la 15 ani, acum am 17 si am observat, ca am facut o mare prostie folosind produse de machiaj, fara sa ma gandesc de 2 ori. Toate fondurile de ten, fie de la Avon, Oriflame, Yves rocher, Miss Sporty, Max Factor etc. As vrea un fond de ten bun, indiferent de pret, insa vreau sa nu imi strice tenul. un fond de ten bun, calitativ! Pupici

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce nevoie aveai sa te boiesti asa de mica? Cand vei ajunge la 30 de ani ai sa arati ca la 40.

| express11 a răspuns:

CM-11

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fond de ten bun este Parure de Lumière de la Guerlain, acum daca vrei sa dai 170 de lei este alegerea ta.
Asa arata pe ten :
http://adelinnasworld.blogspot.ro/......miere.html
De aici il poti cumpara :
http://www.aoro.ro/guerlain/parure-de-lumiere-make-up-hidratant/
Cei de la aoro mai au un fond de ten Tenue De Perfection si arata asa http://3.bp.blogspot.com/......04918.JPG.

Fonduri de ten care acopera bine si sunt foarte calitative gasesti si la MAC.

Un alt fond de ten este bourjois flower perfection cu o acoperire mare, nu provoaca alergii si nu usuca tenul. Acesta are un finish catifelat si necesita o pudra daca vrei un aspect mat.
http://media.tumblr.com/tumblr_lvfraofHk01qa4a8r.jpg

Iar la pudre ti-as recomanda Maybelline affinitone care rezista mai bine de 12 luni dar oricum dupa un an trebuie aruncata ca sa nu faci alergie.

Succes :).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu aceeasi problema ma confrunt si eu!
Eu ma machiez de un an si tarziu am realizat ce prostii mi-am pus pe fata.
M-am tot documentat pe internet, iar momentan am 2 fonduri de ten care-mi ''bat la ochi'': La Roche Possay Toleriane Teint Fluid si Ivatherm Joviale.
Te sfatuiesc sa arunci si tu o privire, sa te uiti la ingrediente, iar daca nu ti se potrivesc, cauta pe net. Sunt atat de multe review-uri si e atat de simplu sa cauti pe Google ingredientele daunatoare folosite in fonduri de ten, pudre etc.

Preturile lor zic eu, sunt accesibile si...par bune! Acum, sa vedem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista fond de ten care sa nu aiba chimicale ce iti "ataca" tenul. happy
Degeaba au nu stiu ce substanta care hidrateaza sau cine stie ce alta minune face, celelalte substante chimice tot vor dauna tenului.
Sfatul meu este sa renunti la fond de ten! happy
Nu te va arata nimeni cu degetul pentru ca ai cosuri pe fata. E NORMAL, esti om!
In schimb, pentru a avea un ten care nu necesita fond de ten, poti incerca diverse masti naturale pe care le poti prepara acasa. Astfel, vei avea un ten frumos fara sa folosesti porcaria de fond. happy
Bafta!

| Ruxandra15 a răspuns:

Poti folosi orice fond de ten dar inainte sa il aplici amestecal in palma cu crema de fata apentru a fi si hidratant in acelasi timp astfel nu iti vei mai strica tenul.Eu de la nenorocitul de rimel Mega Effects mi-am pierdut cateva gene de la ochiul stang si am o durere groaznica.

| SaschaM a răspuns:

De ce te dai cu fond de ten? Ce vrei sa ascunzi? Dupa parerea mea, daca nu ai cosuri, nu ai motive sa folosesti fond de ten de la varsta asta.

| Carmensita275 a răspuns:

Foloseste cele de la kallos si eu le folosesc si sunt foarte bune!