| HellGirl0 a întrebat:

Hei,am o problema! HELP! Sunt foarte complexata de parul de pe burta! Am cam pe toata burta fire de par,insa pe linia buricului(vertical,in sus, nu stiu cum sa explic) e destul de mult si mi-e rusine. Cand ma duc la plaja sau la strand ma epilez si in zona aia...doar ca vreau sa scap de el definitiv sad (deoarece nu stau sa ma fac mereu cand creste). Am facut marea prostie sa ma epilez cu lama cand eram mai mica,si dupa ce ca aveam deja putin par, acum e mai rau.
Cum pot scapa de el? Nu metode foarte costisitoare (nu as apela la chestia cu laserul)... poate vreun tratament sad...
Sau am mai auzit de decolorare! Credeti ca nu ar fi sanatos daca l-as decolora? sau ar arata urat?

8 răspunsuri:
| Roメette a răspuns:

Epilează-te cu ceară.Nu o să mai apară prea mult după.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste epilatorul, va smulge firele de la radacina si nu vor creste la fel de repede ca dupa ce te razi cu bigul.

| cookie01 a răspuns:

O decolorare veche e cea cu apa oxigenata, femeile foloseau acum vreo 20 de ani, dar nu e chiar asa eficienta. Cea mai eficenta metoda in afara de laser e cu ceara topita. Cu timpul se distruge radacina, ca o tot arde, numai ca doare. Cu tratament nu cred ca va merge, a incercat o prietena si nu a dat rezultat. Iar pe viitor nu mai folosi lama ca iti va creste mai mult. Pana si cu epilatorul creste mai mult, chiar daca smulge firul cu radacina. Dar sa stii ca nu esti singura cu aceasta problema, sunt multe fete care au aceasta problema.

| madalinaDK a răspuns:

Ar trebui sa fii manda, fetele cu par pe burta sunt bune la patlaughing..In locul tau as sta cuminte.

| Mariaaa129 a răspuns:

Iti dai seama ca ar arata urat daca l-ai decolora. Si eu am la fel cu tine, si cand ma mai enervez, bag si eu lama in el. Dar te poti face cu ceara la cosmetica. Ti se va rarii in timp, in special daca n-ai sa mai bagi lama. happy

| HellGirl0 explică (pentru Mariaaa129):

Ma fac mereu cu ceara sad da' parca e la fel de rau

| Mariaaa129 a răspuns (pentru HellGirl0):

Ar trebui sa se rareasca..trebuie sa nu mai bagi deloc lama in el. Altfel, nu faci nicio treaba.

| APB a răspuns:

Tundel rolling on the floor)))))