| FinettiMlk a întrebat:

Hei! Am o problema si nu prea stiu ce sa facbig grin.Imi intind aporape zilnic parul whistling si am observat ca imi cade foarte mult parstraight face.O fi de la placa sau.? si ce imi recomandati?batting eyelashes Mersi. Funda :*

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Buun!
Cu siguranţă e din cauza plăcii! Dacă îl mai întinzi mult o să rămâi fără păr pe cap!
Îţi recomand să laşi placa de-o parte şi să nu ţi-l mai întinzi, să-ţi cumperi ceva împotriva căderii părului!
Pe lângă că îţi cade părul. Îţi şi distruge părul... Nu e bună deloc.

7 răspunsuri:
| BombonicaXD a răspuns:

E de la placa.Caldura arde lungimea parului iar astfel substantele nutritive nu mai ajung pana la varfuri si tot cade pe radacina care nu mai poate sa faca fata tuturor reziduurilor si a substantelor care circula prin firele de par si astfel parul cade(asa stiu eu).Si mie imi cade si folosesc un amestec de ulei de ricin, ulei de masline, vitamina A si ou(ca masca) si e excelent.Incearca si tu!

| Karmesytta a răspuns:

Si mie imi pica parullaughing) si la majoritatea fetelor am citit ca toamna cum animalele isi schimba parul asa ne schimbam si noi podoaba capilarabig grin Eu fac tratament de la gerovital si e bun

| FinettiMlk explică (pentru Karmesytta):

Problema este ca nu doar toamna, ci si vara, iarna, primavara laughing. Oricum am sa incerc si eu tratament de la gerovital thinking

| Warhead a răspuns:

Lasă placa.
Ştiu, stă mişto şi toate alea. Şi eu am folosit 1-2 luni, dar mi se rărea părul şi am lăsat-o.

| HelloKittyscoala123 a răspuns:

E din cauza palcii, sigur. Eu iti recomand sa te lasi de ea. Nu trebuia folosita zilnic, ci doar cand erau evenimente. Nu e prea sanatos! Succes! happy

| tyna90 a răspuns:

Hey! NU iti cade parul din cauza placi! Iti spun din experienta, si eu am avut probleme foarte mari, imi cadeau peste 200 fire la spalat si uscat, am fost la dermatolog si mi-a spus sa nu mai folosesc sampoane din supermarket, sa folosesc din farmacie sau produse profesionale! I-am spus doctorei ca imi intind parul cu placa la 2 zile, daca asta este cauza? Supriza, nu este asta cauza, placa il poate rupe dar nu il face sa cada din radacina! Eu am scapat de aceasta problema folosind un sampon profesional de la L'oreal ( pentru caderea parului), am vazut rezultate dupa 4-5 spalari. Daca vrei iti poti cumpara din salon, sau din magazinul Profi Hair ( afi palace sau cora lujeru). Bafta tongue

| ddada a răspuns:

Salut! Eu cred ca de la placa.Si surori mele i s-a intamplat la fel. Ei bine bafta!