| Sorryeees a întrebat:

Hei! Am parul pana la umeri si vreau sa imi creasca pana la mijloc sau putin mai scurt.Am incercat de mii de ori uleiul de ricin si nu a mers.ma puteti ajuta va rog? Apropo, as vrea in 2 sau maxim 3 luni.

Răspuns Câştigător
| sticazzen a răspuns:

Uleiul de ricin nu trebuie aplicat așa, fără a face nimic. Nu îți pot garanta că o sa-ți crească până la mijloc, dar crede-ma, chiar funcționează. Te întinzi în pat cu capul pe margine, îți lași părul, și stai așa cu capul în jos pentru 30 de minute. În timp ce stai, masează-ți capul cu uleiul de ricin. Fă așa in fiecare zi și o să-ți crească parul mult mai repede happy

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cresterea parului este determinata in interiorul corpului tau, in functie de factorii genetici, alimentatie, stil de viata etc si fiecare persoana are un anumit ritm cand vine vorba de cresterea parului. Exista anumiti factori care poate influenteaza putin viteza cu care creste, precum anotimpul sau timpul zile, dar nu au o influenta uriasa. Orice pui tu pe radacini nu iti va face parul sa creasca mai repede. Eventual il va face sa para mai gros si mai matasos, ceea ce va da impresia ca este mai des si mai "sanatos".

In trei luni, parul iti va creste aproximativ intre patru si cinci centimetri, indiferent de ce pui pe el sau cate ore iti vei pierde stand cu capul in jos.

| Fechetee a răspuns:

Sau iti poti cumpara extensii. banii pe ulei+ timpul pierdut+stresul laughing