| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 13 ani si am parul scurt, cam pana la umeri putin mai sus de ei, dar nu-mi place deloc cum m-am tuns, si ma enerveaza, imi puteti da un sfat ca parul sa-mi creasca mai repede? Adica am auzit de uleiul de ricin dar trebuie amestecat cu ceva trebuie sa-l las peste noapte? Va rog daca stiti ajutati-ma, vreau sfaturi folositoare ca parul sa-mi creasca mai repede.

3 răspunsuri:
| cristina93 a răspuns:

Uleiul de ricin trebuie amestecat cu un galbenus de ou si cateva picaturi de vitamina A. Amenteci intai galbenusul apoi pui ulei suficient pentru a creea o pasta si in final adaugi si cateva picaturi de vitamina A. Aplici de la radacina firului si maseaza timp de vreo 10 min. apoi o lasi pe par 1-2 ore. apoi te speli bine, indicat e de 2 ori( pentru ca uleiul de ricin este foarte gras). Poti face asta in orice moment al zilei. Poti incerc a si infuzii cu ceai de urzica.

| Andreea_8014 a răspuns:

Du-te frumos la farmacie si farmacista o sa-ti dea ce vrei si ce iti trebuie...
Daca nu.
Gaz Lampant
laughing

| steff a răspuns:

Buna! Eu iau vitamine, te ajuta la sigurwinking