| MayaLovexoxoMe a întrebat:

Buna TPU.Am o problema cu parul.Nu-mi creste.Mentionez ca parul meu este ondulat, asa este el, si poate din cauza asta nu prea se observa daca creste sau nu.Eu ii tund varfurile o data la doua luni si atunci imi creste repede, apoi iar parca sta pe loc si tot asa.Astept sa-mi creasca cam de 2 ani si tot aceeasi lungime are sad. Am incercat sa nu-i mai tund varfurile asa de des dar tot acelasi rezultat.Am rugat-o pe mama sa-mi cumpere Ulei de Ricin. Si despre asta as vrea sa va intreb pe voi, cei care ati incercat uleiul de ricin, functioneaza sau nu? Nu ma astept la rezultate din primele 2 sau 3 saptamani, dar totusi, da vreun rezultat macar dupa o luna sau 2? P.S. : As mai vrea sa stiu daca trebuie sa ma dau cu uleiul inainte sa ma spal pe cap? Am auzit ca da.Si in afara de asta ce sa-i mai fac sa creasca putin mai repede? Va rog, astept cat mai multe raspunsuri si bineinteles funda la cel mai bun raspuns. Va multumesc ca ati citit si sper sa ma puteti ajuta. happy

6 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna!
Foloseste o masca facuta din ulei de ricin si las-o sa actioneze peste noapte, iar cand te trezesti spalate bine cu samponul de la Faisan, dar ai grija sa nu iti dai pe piele ca iti va creste par in acea zona.Pentru mai multe sfaturi vorbeste cu o coafeza.
Pa, pa! :*

| DianaDiaa a răspuns:

Uite. Eu il am ondulat spre cret daca iti dai seama, sus mai drept si in jos bucle de cativa cm. Faza e ca asa se intampla si la mine, creste pana la un punct(mai exact vreo 5 cm peste umar in fata, la spate vine mai lung ca e filat) apoi mai greu, plus ca atunci cand mi se pune sa il tund, chiar daca imi taie 2 cm, el fiind cret iti dai seama.
Acum sa-ti spun ce am facut eu. Prin decembrie am incercat revalid balsam si sampon + 1 sau de 2 ori pe saptamana masca facuta din ulei de ricin si petrol de la gerovital (costa 15-18 lei ). Am facut asta cam 2 luni apoi am am schimbat(revalid costa ceva cred ca stii).
Acum de o luna doua ma spal cu sampon de la gerovital (anticadere-9 lei)si aplic un ser(tot gerovital) pentru crestere si sa opreasca[,] caderea.
Vad ca e bunicel, adica imi creste si ma enerveaza ca fiind cret imi ies tot felul de fire prin fata si numai pot sa-l prind coada pana creste mai mult, degeaba pun agrafe laughing.
In fine sper ca te-am ajutat, daca mai afli altceva sa-mi spui si mie :d
Papa

| MayaLovexoxoMe explică (pentru DianaDiaa):

Exact la fel este si parul meu. Drept sus si ondulat spre varfuri.Si ma cam enerveaza ca si la mine este lung in spate si mai scurt in fata.Multumesc pentru raspuns o sa incerc si eu sa vad daca functioneaza si la mine XD si o sa iti spun rezultatele obtinute. happy

| DianaDiaa a răspuns (pentru MayaLovexoxoMe):

Ok happy

Dar ce alegi?

| MayaLovexoxoMe explică (pentru DianaDiaa):

O sa-mi fac o masca cu Ulei de Ricin. Sper sa dea rezultate.

| DianaDiaa a răspuns:

Am uitat.
Cu masca aceea daca mergi pe aia, trebuie sa stai 3 ore cu ea in cap, inainte de baie si pana te speli iti dai seama ca nu are un miros tocmai placut dar apoi nu ai nici o problema.