| Adi_Achelaritei_2000 a întrebat:

Hei,Am pe nas o pată roșie. Aceasta am obținut-o in urma unui coș ce eu tot l-am stors dar a rămasă o coaja si eu tot am dat-o la o parte si a rămas piele moarta ce am îndepărtat-o si a rămas roșu. CUM POT VINDECA? Va rog rapid,

Răspuns Apreciat de Editori
| devilshelp a răspuns:

Probabil e cicatrice care se vindeca greu. Sunt multe remedii naturiste pe internet, dar nu stiu cat de eficiente sa fie. Incearca cateva si daca dupa 2 saptamani nu vezi niciun rezultat mergi la dermatolog. Pana atunci poti sa o acoperi cu fond de ten daca chiar te deranjeaza atat de mult

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

Coaja aia indica faptul că era pe punctul să se vindece, crusta de pe rană este ca un bandaj natural, sub care are loc epitelizarea zonei afectate a pielii, tu continuai s-o rupi și o lua de la capăt. Ar fi căzut singură când se vindeca locul. Acum s-ar putea să rămâi cu cicatrice.