| Adi_Achelaritei_2000 a întrebat:

Hei salut..Am pe nas o pată roșie. Aceasta s-a format in urma unui coș in care eu am umblat si am tot dat coaja la o parte (pielea moarta) si mi-a rămas semn pată roșie ..cum pot face ca aceasta sa dispară? Va rog rapid..multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Va dispare in timp, doar daca nu o mai atingi deloc.

| Adi_Achelaritei_2000 explică (pentru Violleta2022):

Nu stii cu ce as putea vindeca mai repede.Multumesc esti o scumpă!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adi_Achelaritei_2000):

Poti incerca crema cu vitamina E, din farmacie, fiind recunoscuta puterea de cicatrizare a ranilor de la suprafata pielii.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Va dispărea cu timpul.