| MMadalina a întrebat:

Hei...Am si eu o problema... De catea saptamani imi cade foarte mult par, ce sa fac? PPur si simplu cand ma pieptan imi cade cate un pumn de par:-s

Răspuns Câştigător
| georgeliamada a răspuns:

Buna.si eu am avut acelasi problema imi cadea parul foarte rau, si am incercat, o masca din 2 oua, bati bine 2 oua, si iti dai in tot capu, dupa care te infasori cu un prosop si stai 20 min, dupa care te speli normal dar cu apa nu prea fierbinte, mai calduta, rezultatul vine in timp, trebuie sa faci cam de doua ori pe saptamana, iar dupa ce te speli te poti clati cu ceai de musetel sau otet ca sa ramana parul matasos.

| sunt a răspuns (pentru georgeliamada):

Eu nu cred ca este o solutie foarte buna. Si eu am avut problema aceasta si la fel am folosit si eu ouale dar cand te clatesti iti cade o groaza de par. Treaba voastra dar nu este o solutie buna.

5 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu sad

| problematic a răspuns:

Foarte probabil sa fie o dereglare hormonala. du-te la medicul de familie, te va indruma el.

| JuStKid a răspuns:

Ciao,. incearca sa te speli cu gaz apoi clatesti frt bine da rezultate bune app daca il ai lung mai taie din el!

| Ana_4405 a răspuns:

Sall
nu prea stiu dar te sfatuiesc...sa nu folosesti produse cosmetice
verisoara mea a avut aceiasi problema
I-a sfatul asta chiar merge
dupa ce iti faci baie. pune intr-un vas apa cu otet
clatestete cu el.si dupa 5-7 spalarii consecutive.parul iti va inceta sa cada