| Gumitzza5 a întrebat:

Am o problema cu parul meu de ceva vreme..Am parul foarte des si lung problema e ca imi cade in cantitati destul de mari ..Desi ziua il tin in coc, las fire de par oriunde as merge ..Atunci cand il spal se infunda ca naiba scurgerea de la par, atunci cand il pieptan pierd mai mult de un pumn de fire de par dese ..Ma sperie nu stiu ce sa fac.
Atunci cand il desfac nu mai zic cat par imi cade in maini si pe mot sad sau atunci cand il fac cu placa imi cade mult mult de tot, am renutat de 1 luna sa-l mai fac cu placa tocmai din aceasta cauza.
Sfaturi ceva? Dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simion_Ana_2000 a răspuns:

Hei!
Am avut si eu problema de genul, m-am dus la un specialist si mi-a recomandat o "solutie" sa-i spun asa pe baza de plante si petrol, ea se numeste; Petroleum este de la Gerovital Plant, vine la pachet cu niste pastilute. Tin sa mentionez ca nu este tocmai ieftina! Dar pe mine m-a ajutat.
Succes!

1 răspuns:
| JeJeleu a răspuns:

1. Daca il ai super des nu strica sa mai cada niste fire din el
2. Matreata multa, daca ai foloseste oțet pentru a o indeparta, matreata astupa radacina firului de par iar acesta cade
3. Niste masca de par nu ar strica
4. Te poti duce la coafoar sa ii zici respectivei sa ti-l SUBTIEZE fix asa.e o foarfeca speciala
5. Placa nu prea are legatura. aia doar il indrapta. ma fac cu placa zilnic de 3 ani de zile și am un par perfect sanatos pentru ca il ingrijesc sfinteste
Bafta :*