| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
As vrea sa ma vopsesc roșu (mai închis) dar nu stiu daca îmi va sta bine si pentru început as încerca un șampon nuantator roșu să îmi fac o idee cat de cat! Acum am un ciocolatiu mai închis în păr... întrebarea mea este : "oare va prinde șamponul pe parul meu"?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Eu cand aveam parul saten inchis am luat Loncolor Trendy rosu care nu are niciun fel de amoniac sau oxidant in el, e doar nuantator si dupa 1 an tot mai aveam reflexii rosii destul de evidente laughing
Acum recent avand parul blond deschis mi-am dat cu nuantator saten inchis (tot Loncolor) si s-a dus dupa 3-4 spalari.
Ideea e ca pigmentul rosu din nuantator sau vopsea se fixeaza mai repede in par, deci o sa se vada. Si cred ca ar fi o idee buna. Conditia e sa ai parul natural, nevopsit.

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Samponul nu cred, poti sa incerci. Recomand vopsea semipermanenta, se ia dupa ceva timp si stii sigur ca se va prinde

| Ctvd a răspuns:

Poti incerca o peruca sau incerca 1 day hair color. Eu il folosesc pe cel de la Loreal