| MrsAllAmerican a întrebat:

Hei. Aveti idee cum se cheama (daca au nume) ghetele acelea galbene de care avea toata lumea acum 3-4 ani? Butucanoase, si putin peste glezna, in general galbene. Cred ca stiti la ce ma refer.

Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Heii.
Oare vorbesti despre bocancii Timberland?

| MrsAllAmerican explică (pentru NoFeelings):

Daaa. Mersiii!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru NoFeelings):

Se numesc -insulete, denumire adaptata in romana din englezescul -insulated ( boots ) = izolate ( cizme ). Eu cand am aparut pe lume ( peste 50 de ani ) se purtau de o vesnicie nu de 3-4 ani.

| NoFeelings a răspuns (pentru MrsAllAmerican):

Cu mare drag!
Multumesc pentru funda!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bocanci.

| PeFuga a răspuns:

Insulete. Dar exista de cand lumea, nu doar de 3-4 ani tongue

| HailSithis a răspuns:

Cizme de ploaie laughing))?

| Cojan_Alexia_1996 a răspuns:

Se numesc ugg uri!