| anonim_4396 a întrebat:

voi ce parere aveti de lumea in care traim? Nu ma refer in special la Romania, ma refer in general, la lumea asta.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ioi, atât de general! Nici nu ştiu ce să zic.

Că ar putea fi mai bună?

| RAY a răspuns:

Nu cunosc toti pamanteni sa ma pronunt despre ei ce cred, uni ma amuza, uni ma instristeaza, uni ma fac fericit etc fiecare e diferit in felul lui, cei drept suntem cancerul planetei

| Drimmero a răspuns:

Una care se intoarce inapoi la cocotiere si la caverne, aici ma refer la mentalitatea romaneasca! Istoria se repeta peste tot, nu e nimic nou sub luna/soare, cum a fost omenirea, asa este si acum in prezent. Doar tehnologia a salvat omenirea prin evolutie!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Plictisitoare sad

| Mayhem666 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cum ar putea fi mai interesanta si mai putin plictisitoare?

| zurick a răspuns:

Ce păcat că nu există și o "a doua lume" ca să pot face o comparație.

| Florentina9210 a răspuns:

Intotdeauna e loc de mai bine!

| WaterDrop a răspuns:

Inghetata de vanilie cu sirop de menta este cea mai buna in orice tara!

| Mayhem666 a răspuns (pentru WaterDrop):

Mi se pare mai buna inghetata de vanilie cu sirop de cirese.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ar putea fi mai buna, daca TOTI ne-am stradui mai mult!

...si desigur daca s-ar gasi un medicament contra prostiei!
Face prea multe victime!

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai spus bine "daca", doar ca acest "daca" nu se aplica la toti, unii oameni chiar nu vor sa faca lumea asta un loc mai bun, si imi pare foarte rau pentru acest lucru, si ai dreptate in privinta medicamentului contra prostiei.

| ksaoswh a răspuns:

Nu am o parere tocmai buna. De ce? Majoritatea stiu doar sa critice fara sa se uite la ei. Mi s-a acrit de asa zisele "vedete". Multa lume, nu prea mai are chestia aia numita "bun simt". Prostia vad ca nu mai are limite...

| Mayhem666 a răspuns (pentru ksaoswh):

Stiu la ce te referi, cunosc si eu genul asta de oameni.