| Imstrong a întrebat:

Hei. Buna.
Daca vreau sa imi fac o masca de ulei de masline pentru par imi trebuie de acela alimentar nu? sau special pentru par?
nu prea ma pricep.
dau fundita garantat daca imi mai dati si niste sfaturi de frumusete simple, orice sfaturi pentru par / ten / unghii / corp sunt bine venite.
Mersi! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la magazin si cauti raionul cu uleiuri.
Te uiti, te uiti, te uiti pana dai de "ulei extravirgin".
Acasa, iti dai cu el de la radacini pana la varfuri.
Asta o faci cu o seara sau cu 2 ore inainte sa te speli pe par.
Altceva pentru par... thinking
Nu-l usca cu feonul, nu folosi placa/ondulator, nici fixativ/gel.
Tunde-ti varfurile, cam 2 cm, odata la 6 saptamani.
Foloseste balsam.
Dupa ce te limpezesti, poti pune intr-un litru de apa vreo 30-40 ml de otet de mere si sa te clatesti.

Pentru ten... thinking Aici am avut cateva probleme.
In principiu, sa nu te dai cu toate bazaconiile ca te umpli de pete, puncte negre si eu mai stiu ce, plus ca te imbatraneste.
Doar apa si sapun si ce iti mai dai cu crema hidratanta sau crema de protectie.

Unghii: Eu mi le tai scurte si le vopsesc cu nuante de albastru.
Cica e bine sa ti le dai cu ulei de ricin.

Corp: sa te speli, altceva nu-mi prea trece prin minte.

4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Ai putea folosi si uleiul de masline. Sau un produs, un fel de ulei ca acesta : http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| denisadeniiiii a răspuns:

Fa-ti tu tratament cu gelatina. Este aproape la fel ca acela pe baza de keratina din saloane, dar pe asta il poti face acasa. Parul meu era total distrus, dar de vreo luna folosesc tratamentul la fiecare spalare(de 2 ori pe saptamana) si nu mai am varfuri arse, nu se mai electrizeaza, este foarte moale si are stralucire. Cauta pe net laminarea parului cu gelatina, este foarte simplu. Pupici.

| Ade112 a răspuns:

Hei! Uleiul de masline(de casa) se aplica atat pe par dand un luciu dar si pe corp. Iti pot recomanda o masca din galbenus de ou si miere care improspateaza'' tenul. Sau tot pentru fata mai este si uleiul de argan care ingrijeste tenul si reduce ridurile il gasesti la farmacie la un pret de aprox. 10-12 lei. Apropo cu masca din miere si ou trebuie sa stai circa zece minute si poti incerca si masca din castraveti. Sper ca te-am ajutat. Funda?