| iubi_duby75 a întrebat:

Hei. buna! in curand se apropie banchetul si vreau sa invat sa dansez mai bine. adica ma stiu ceva ceva.cand merg la petreceri sau undeva toate colegele sar pe mine. si zic ca eu stiu sa ma distrez nu ca celelalte care toata petrecerea stau pe scaun laughing. dar problema ii ca nu prea stiu sa dansez.de fapt imi este rusine cand incep sa dansez. dar totusi toata lumea zice ca ma descurc.asta pentru ca nimeni nu prea danseaza din prietenii mei numa eu si inca 2 prietene. deci cum sa fac sa dansez mai bine.adica ce ar trebui sa fac sa ma simt eu ca dansez bine. sa fiu mandra de mine? sfaturiii.

7 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Nu te chinui cu dansul, ca nu se merita. Si eu la fel la banchet ma destrabalez cum pot, mai in felul meu, mai copiat dupa altii...sunt printre prieteni nu la un concurs de dans.

| Oanny a răspuns:

Mie mi se pare ca fiecare danseaza in stilul sau. Daca vrei sa dansezi mai bine, uiatte pe youtube la dansuri si incearca sa le inveti. Danseaza zi de zi.EU iti zic asa, la banchet da tot ce ai mai bun acolo nu ar trebui sa iti pese cum dansezi ci sa te distrezi.Si eu am banchetul pe 28 mai.Nu ma chinui cu dansurile, o sa ma dezdrabalez in felul meu! Oricum sa te distrezi:*

| luckyluke a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa DANSEZI, parerea mea este ca nu o poti face la banchet. Sau o poti face, dar atunci nu mai poti merge in rochie/rochita, toace de o palma si toate cele. Ca sa dansezi, trebuie sa fii imbracat in tonul muzicii/melodiilor. Daca la banchet veti asculta manele (brrrrrrr), e OK, te misti din buric, şolduri, etc. Daca insa ascultati muzica adevarata, gen club, disco, house, etc, etc, iti recomand doar niste chestii minore: glezne flexibile, miscari pe varful picioarelor, maini pe sus si nu sta mai mult de 30 sec in jumatatea ta de metru patrat.

| coosmin24 a răspuns:

Iei cateva pahare de tarie inainte te ametesti nitel si dansezi de rupi.am glumit. cel mai bine este sa dansezi cum stii.cred ca nimeni nu danseaza perfect pe care sa il cunosti tu.incearca sa te misti dupa ritmul melodiei.atata timp cat dai din maini si picioare pe melodii.este okbig grintongue.inventeaza niste scheme noi la danslaughing. nu stiu mie unu nu mi se pare greu sa dansezi. dar depinde cum esti daca ai pofta de dans de petrecere nu ai de ce sa iti faci pb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa lasi muzica sa,, vorbeasca`` pentru tine, sa treaca prin tinehee hee. Nu mai te gandi la parerile altora. De multe ori mi se mai intampla sa nu mai opresc cand incep sau sa nu incep de tot laughing. Petrecerea e petrecere, nu merita sa stai pe scaun si altii sa se distreze happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te temi sau ceva de genul asta trebuie dor sa asculti muzica si imagineazati ca esti singura in acel loc nu trebuie sa te rusinezi finca toti danseaza nu chera toti mkajoritote. nu e important daca nu sti sa dansezi imortant e sa te distrezi si sa te doara undeva de parerile altora:* iti urez succes

| marius5600 a răspuns:

Salut tu te jenezi din cauza ca ceilalti te privesc dar tine minte ca tu dansezi pentru tine. Dansul e oun mod de ati exprima sentimentele si ajuta mult la autostima. Oricum daca vrei sa dansezi serios mergi si ia citeva ore de dans asa vei sti ca nu te faci de ris niciodata. Bafta (sa nu dansezi beata ca e ridicol)