| KhalaessiDM a întrebat:

Hei! Am un fel de problema laughing ...Si as cam avea nevoie de un sfat. Parul meu este ceva mai lung, cu 3 cm mai jos de sani, dar este foarte tocit datorita placii sad. Am in plan sa ma tund, dar la cum este de tocit, imi e ca ma lasa cu parul pana la umeri straight face ( si urassccc chestia asta ), dar ma gandesc ca daca nu ma tund cat de curand firele vor fi din ce in ce mai tocite, parul va avea un aspect nesanatos si va creste mult mai greu! As dori un sfat:sa ma tund sau nu, sau poate niste remedii pentru. parul tocit, fire despicate, daca se poate. Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| ღKimKimmyღ a răspuns:

Incearca dupa ce te speli pe cap sa:
1. te ungi pe par cu ulei de masline; straight face
2. nu clatesti dupa ce te-a dat cu ulei;
3. iti infasori parul cu ceva, un prosop ceva, caci va trebui sa stai cu el asa peste noapte;
4. a 2-a zi te clatesti bine.

Ar trebui sa functioneze. Si eu am facut asta si a mers. Nu dupa fiecare baie, incearca odata si vezi daca are efect. Daca da, atunci fa asta cam odata pe luna thinking

Daca nu merge, am vesti proaste. Trebuie sa te tunzi. Dar nu pana la umeri. Mai sus, sad deoarece eu aveam parul cam pana pe la umeri, un pic mai jos cred, si nu s-a regenerat asa. Trebuie sa te tunzi scurt. Si eu m-am tuns scurt, deoaece si al meu era foarte foarte tocit. Cam pana la barbie ar trebui. Un model de bob, ceva de genul. Eu sunt tunsa bob asimetric, fara breton.
Sper ca te-am ajutat.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| georgiana999 a răspuns:

Eu am avut aproape tot parul deteriorat de la placa de par >.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Nu exista remedii, parul tocit este ca si o tulpina uscata prin care nu mai circula sarurile si apa.
Eu iti recomand sa te tunzi Bob

Se poarta anul asta:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

sau ceva mai casual(cu breton):

http://www.google.ro/......tp?/imgres

si o alta varianta ar mai fi asa:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca te-am ajutat si sa fi multumita
indiferent de alegere!

| Brâncuşi a răspuns:

Hmm,nu stiu eu as spune sa te tunzii pana la umerii, alta solutie nu prea exista...Succes,si o zi bunahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc, mai bine tunde-te, eu nu mai stiu ce sa fac ca sa-mi creasca parul, n-am pus mana pe o placa de cine stie de cand, si tu l-ai distrus... sad. Imi pare rau, dar nu cred ca mai poti face ceva, tunde-te( poti incerca ceva in scari, sau un bob lung) si de acum nu mai folosesti placa. Decat poate la ocazii.
Iti tin pumnii sa nu te cioparteasca prea tarewinking!

| KhalaessiDM explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! sigh nu prea am cum sa ma despart de placa ...am parul cret laughing desi multa lume spune ca nu ar trebui sa o folosesc, dar pur si simplu iubesc parul drepttt:X. Am facut o pauza dar e prea tarziu.

| midu89 a răspuns:

Hey! si eu am avut parul cam ca al tau de lung si aveam si suvite si foloseam si placa destul de des,chiar si cand stateam in casa, si am fost nevoita sa ma tund ca altfel nu-mi mai crestea parul, m-am tuns acum o luna, si mi-a luat foarte mult din el, dar vreau sa spun ca mi-a crescut atat de repede, cred ca in maxim 2luni il voi avea la fel...eu te sfatuiesc sal tunzi macar cativa cm pentru ca va creste mult mai repede daca ai scapat de parul tocit.

| KhalaessiDM explică (pentru midu89):

Multumesc pentru sfatul acordat! :* O sa tin cont. happy