| maria98_2902 a întrebat:

Am parul saten, destul de inchis, si vreau sa mi'l deschid ft la culoare (apr. blond) dar fara vopsea.
cum as putea? dar vreau natural.
si dupa ce mi'l deschid, se mai poate aduce la culoare de dinainte? cum?
FUNDA+voturi.
daca' ma ajutati va dau voturi la apr toate rasp. :*thx

Răspuns Câştigător
| LiaYapp a răspuns:

Pai daca tu vrei sa-ti deschizi parul fara sa il vopsesti si vrei sati revina si la loc, pot folosi nuantatori. Iti alegi culoare pe care o vrei iar nuantatorii nu raman pe par, ei dispar in timp, cam la 2-3 saptamani.

6 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

N-ai cu ce, in afara de vopsea.

| basexcu a răspuns:

Foloseste clor!

| MonyMoniq a răspuns:

Poi,este un fel de apa de orice culoare(nu prea este naturala)cu aceea te poti vopsi sa zic asa(am auzit si eu de ea),acea apa deschide,inchide etc,daca vrei sa aduci parul la aceeasi culoare de dinainte iti trebuie altufel de apa care are si vopsea dar nu mai e chiar la fel ca inainte(exista,dar nu stiu cum sa-ti zic,nu am folosit dar a folosit prietena mea,si ma interesez) tu alegi, folosesti apa, si cand vrei sa ai parul la fel, te interesezi prin saloane sau magazine de apa cu vopsea(dar e altufel) si te vopsesti dar culoare poate fi aceeasi dar totusi natural tot nu mai este.Atat stiu, si atat pot sa-ti spun, sper ca te-am ajutat vreun pikkutt...kiss

| Ariyana a răspuns:

Exista mai multe optiuni:
1.Ai putea sa stai cu ocazia venirii verii la soare si ti-ai si inchide culoarea pieliiwinking.
2. Dupa spalare iti clatesti parul cu infuzie de musetel.
3. Dupa spalare iti clatesti parul cu lamaie amestecata cu apa.
Sper ca te-am ajutatwinkinghappy.

| the1answer a răspuns:

Poti sa stai la soare cu folie de alminium in jurul gatului.
Lumina se va reflecta si iti va deschide parul.
P.S: Este ca si bronzul si va disparea de la sine. Mie mi-a mers.

| pissicutzzamik a răspuns:

Pai ai putea folosi sampoane colorantehappy nu iti ard parul si in plus s duc dupa cateva spalarihappy bafta:*