| doraz a întrebat:

Hei, ce sampon ati folosit pentru caderea parului si a dat rezultate?

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Impotriva caderii parului am folosit sampon de la Yves Rocher, cel din flacon alb si mie mi-a folosit foarte mult. Insa caderea parului poate avea mai multe cauze happy

12 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Samponul soldi galador si crema de par impotriva caderii vivanatura. Ambele se gasesc la plafar.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| VoiceWithin a răspuns:

Eu nu am probleme cu caderea parului dar stiu un sampon care este cel mai bun dupa parerea mea NIVEA orice tip, eu i-l folosesc de 4 ani si parul meu arata superb, incearca-l, ti-am fost de ajutor?

| paa a răspuns:

Revalidwinking

| judygreer a răspuns:

Elseve anti rupere.

la mine a mers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schawma (Nu stiu daca am scris corect. big grin ) si Elseve.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gama Revalid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.pentru caderea parului am folosit sampon si ser de la LIFE CARE din gama KRAUTER. poti sa ti le comanzi pe internet. sper sa iti fie de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune sampoane impotriva caderii parului existente si pe piata romaneasca, dupa parerea mea sunt : anaphase-Ducray[contine vitamine], si Crescina[asta e in varianta si pentru barbati si femei]. Anaphase e foarte bun mai ales pentru parul fragil. Eu l-am folosit cativa ani si e foarte bun insa la un moment dat am zis sa-l schimb si nu regret ca am dat 700 de mii pe un sampon Crescina. Pe locul 3 e samponul Dercos.Pastilele revalid sunt apa de ploaie.Ca medicament impotriva caderii parului e bun minoxidil 2la suta, se gaseste si la noi sub forma Alopexy[e de fapt o solutie fabricata in Franta], a aprut si minoxidil 5 la suta, ma intreb cand il vom gasi si noi in farmaciile noastre. Minoxidilul e contraindicat cardiacilor.Propecia ar fi cel mai bun, s-a gasit si la noi in urma cu cativa ani, sunt niste pastile, foarte scump, nu am indraznit sa le iau deoarece produc ipotenta. O solutie ar fi Propecia sub forma de sampon insa nu e de gasit aici in Romania.

| raisssa a răspuns:

Poate pentru oprirea caderii paruluilaughingincearca elseve...

| Georgeeeeeeeee a răspuns:

Sunt unele cauze pe care samponul nu le poate rezolva, cum ar fi stresul, care duce la caderea in masa a parului, lipsa de somn si vitamine, radiatiile.Ca sampon, mie imi place Clear.Cred totusi ca unul profesionist, sau un tratament Vichy ar face mai mult bine.

| Alcy a răspuns:

Buna,
Uita-te pe link-ul de mai jos si urmeaza cu incredere sfaturile de acolo, numele samponului e in articol:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/

Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat