| Ana a întrebat:

Voi cum a-ti scapat de caderea parului, ce fel de produse a-ti folosit si care chiar au dat rezultate foarte bune?

11 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Ulei de ricin e ff bine

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mi s-a întâmplat cândva, din cauza stresului, am rezolvat problema definitiv cu produsele de la Petrole Hahn (şampon şi loţiune).

| Ana explică:

Mg era vorba doar d cei care au avut probleme, nu d toti.

| Clara_6276 a răspuns:

Masajul scalpului este foarte important.
Poti incerca masti naturiste cu:
-albus de ou.
-ulei de masline
-otet
-alifie cu propolis
-zeama de lamaie
[Poti foarte bine sa combini aceste "ingrediente"intre ele]
Dupa ce iti speli parul, da-l cu un jet de apa rece[mai mult la radacina]. Si eu m-am confruntat cu aceasta problema, si am facut ce ti-am recomandat si tie; si acum e mult mai bine.
Nu uita de suplimentele nutritive si de o alimentatie cat mai sanatoasa bogata in fructe si legume.

| Noname1465 a răspuns:

Eu folosesc sampon si balsam de la revalid si chiar a dat rezultate:*

| dyana99 a răspuns:

Eu am parul foarte lung si m-am tuns de vreo 2 ori numai forte scurt si imi cam cade parul. Un foarte bun remediu pentru par este ceaiul de urzici si frunze de nuc 'dupa ce este bine spalat il limpezesti cu acest ceai, iti intareste radacina parului si ii da un luciu frumos

| Manele Man a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci griji in legatura cu gramatica limbii romane, nu cu caderea parului

| anna01 a răspuns:

Revalid, masti cu ulei de ricin sau cu ulei d emasline, capusle de brusture sua de urzica.

| botafogo a răspuns:

Garnier si Shauma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce formulare timpita! Cine te-a mintit ca noi am avut probleme cu caderea parului?

| giuraalina a răspuns:

Nu stiu cred ca am aceeasi problema ca tine imi cadea parul si il aveam si rar si nu stiam ce sa fac am primit un sfat si m-am tuns cu colt pe rotund si acum folosesc si balsam wash and go si nu imi mia cade