| SuperLover a întrebat:

Hei, ce trucuri pentru buze uscate ca sa devina catifelate si sa scap de acea piele moarta inestetica stiti?

Răspuns Câştigător
| Baby a răspuns:

Prima data faci o exfoliere cu un exfoliant de fata nu foarte abraziv, dupa iti dai ori cu miere, ori cu crema de galbenele (m-am dat eu si mi le-a facut foarte moi) cam vreo 5 zile si o sa ai buze superbe.:*
funda?

6 răspunsuri:
| friday a răspuns:

La fel pateam si eu, mai ales cand e frig afara, si am rezolvat folosind http://i0.data.elle.ro/......care-2.jpg
Chiar merita, pe mine m`a ajutat.
Bafta!

| Lili_9579 a răspuns:

Intii si intii trebuie sa-ti exfoliezi buzele, poti incerca un amestec din zahar+miere+ulei de masline, sau pur si simplu "periaza-ti" usor buzele cu peria de dinti. Dupa aia ai nevoie de un strugurel foarte hidratant si reparator, mie imi place mult cel de la Neutrogena, il gasesti in Sensiblu si alte locatii. Bafta!

| Păpușica_2939 a răspuns:

Hi. Mie mi-a recomandat o prietena de uns buzele cu miere. Pe ea a ajutat-o. O sa incerc si eu.

| Shammal a răspuns:

Unul este scris in nick-ul tauwinking

| WalterWhite a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema si m-am dus la o farmacie si mi-am cumparat un tub mic cu crema care ma ajutat mult, sau poti incerca strugurel.

| ABCDE_5311 a răspuns:

La Yves Rocher e un balsam pe baza de jojoba and stuff, foarte bun. Iar de curand mi-am luat ceva gen http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0. oricum e pe baza de trandafiri si este foarte bun si eficient.
-Lost In Your Smoke aka Calypso it`s back >:) -