| C1eu1C a întrebat:

Hei! happy

Corectorul pentru cearcane se poate folosi si pentru cosuri?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, se suprainfectează.
Aplică o mască pe bază de acid salicilic.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Nu stiu dar mai sigur e sa te uiti aici.
http://www.ziare.com/articole/tratament+cosuri
Unul din cele mai bune si utile tratamente pentru cosuri este pasta de dinti, Sucul de lamaie aplicat peste cos este un alt tratament la indemana care da rezultate in doua zile, daca e repetat de doua ori pe zi.
* Usturoiul proaspat presat e cunoscut pentru efectele pe care le are asupra cosurilor si acneei. Pentru a se vindeca complet, aplica usturoiul pisat de cel putin patru ori pe zi.* Tot un tratament pentru cosuri este si urmatoarea combinatie: o lingurita de suc de coriandru amestecat cu un varf de cutit de praf de curcuma. Pune amestecul pe cos si lasa-l timp de doua ore, dupa care spala zona inainte de a merge la culcare.

Funda?

| prizeFTW a răspuns:

Hei. Uite niste masti pentru cosuri.
Daca ai pielea grasa si porii dilatati(mici gropite pe fata care se vad in zona obrajilor) separa albusul unui ou de galbenus, amesteca-l pana se face spuma si aplica pe fata. Asteapta 15 minute dupa clateste cu apa...
Sau daca nu ai pielea grasa,fa ce am facut si eu acum cateva minute, separa galbenusul unui ou de albus, bate-l bine, aplica pe fata, dupa 25 de minute spala-te. Repeta "ritualul" o data la 12 zile... Sper ca te-am ajutat >big grin

| girl00 a răspuns:

Nu..foloseste un 'baton' cu aloe vera pentru cosuri ^-^

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Nu, e alta treaba. Plus ca e mai deschis ca nuanta fondului de ten. Dar sa stii... daca acoperi un cos, nu dispare. Mai rau ii faci, asa ca...

| Timiii a răspuns:

Nu. deuarece nu influenteaza cu nimica, nu iti ususca cosul, nu iti hidrateaza.
Funda? happy