| crisi_6994 a întrebat:

Cum pot scapa de cearcane si de cosuri?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cuburi de gheaţă pentru cearcăne, anticearcăn.
Un tonic antiseptic, un baton care usucă coşurile.
Mergi şi fă şi nişte analize medicale, cearcănele pot indica afecţiuni interne şi coşurile o infecţie a pielii nici de cum o dereglare hormonală.
Sănătate.
Pa, pa.

| elena a răspuns:

Cosurile trec de la sine, odata cu trecerea timpului, dar cearcanele niciodata, cu ele te nasti, tot cu ele mori, le poti doar estompa/ascunde foarte putin, pentru o perioada scurta de timp cu infuzie de albastrele, aplicata cu bucatele de tifon pe pleoape si stand in pozitia culcat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi un anticearcan, iar pentru cosuri am auzit ca e foarte buna crema de galbenele, dar trebuie sa o folosesti un timp, nu doar 2-3 zile.

| rommy30 a răspuns:

Cineva mi-a scpus odata "cojile de cartofi sunt bune sa scapi de cearcane" desi nu cred deloc