| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cum se prepara crema aia de fata cu ceara de albine?hee hee

1 răspuns:
| Siracuzia a răspuns:

Daca vrei sa iti prepari acasa crema de fata, afla in continuare ce trebuie sa faci.

In primul rand, asigura-te ca toate produsele sunt la temperatura camerei. Aceasta este o regula de baza, aminteste eHow.

De asemenea, inainte de a incepe procedeul de fabricare a cremei de fata spala toate castronasele, lingurite sau ce alte ustensile vei folosi, astfel incat nicio bacterie sau murdarie sa nu se amestece cu ingredientele pentru crema de fata.

Apoi, combina uleiul de baza cu ulei de nuca de cocos si cu ceara de albine si fierbe-l la bain-maire pana cand amestecul este neted si topit, omogen.

Apoi pune amestecul intr-un castron separat si lasa sa se raceasca la temperatura camerei. Poti adauga ulei esential cu parfum.