| AndreeaMaria121212 a întrebat:

Bună tpuuu
Cand realizez un machiaj trebuie sa aplic fondul de ten si dupa un primer de ochii care trebuie setat cu pudra, nu? Are ceva daca nu folosesc primer si pudra la ochii si pun direct fardul peste fond de ten?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Da, poti aplica fondul de ten pe ten si ochi si apoi poti aplica direct fard. Folosirea unei baze pentru ochi nu este obligatorie. Eu aplic fondul de ten, apoi fardul; baza pentru. ochi aplic doar atunci cand vreau sa imi reziste mai mult timp fardul.
Pana atunci, ar fi super sa scrii ochi, nu ochii. Inteleg ca totusi sunt doi ochi, dar tot cu un singur i se scrie. Pe viitor sa nu iti atraga cineva atentia ca scrii eronat.

| AndreeaMaria121212 explică (pentru AutumnDay):

Multumesc mult pentru sfaturi

1 răspuns: