| andreea567890123 a întrebat:

Hei.
De ceva zile am observat pe vârfurile parului meu niste punctulete albe, pe varf fix la început, stie cineva ce e?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai mancarimi pe scalp? Daca da, ai anumite probleme.

| andreea567890123 explică (pentru darrio2007):

Daa
ai idee ce probleme?

| darrio2007 a răspuns (pentru andreea567890123):

Probabil mișcători. Este doar o părere.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, mergi la medic si intreaba l.

| DeeDee817 a răspuns:

Fire despicate, aceeași problema am și eu. Singura soluție ca sa scapi e sa te tunzi din varfuri. Iar când te speli pe cap e mai ok sa nu freci prosopul de par, e mult mai bine sa tapotezi ușor

| andreea567890123 explică (pentru DeeDee817):

Au trecut 2 luni de când nu m-am mai tuns si coafeza mi-a zis sa vin de abia peste o lună
ce sa fac?

| amfivolos a răspuns:

Da, sunt fire despicate, nimic grav. Ar trebui să te tunzi (puțin, doar vârfurile, cât să scapi de ele), pentru că îți pot subția firele de păr până sus - ele se extind și despică firul și mai mult, iar atunci va trebui să te tunzi și mai scurt, ca să păstrezi părul sănătos.

| Cosmin9777 a răspuns:

Batranetea