| padalekilover a întrebat:

Hei eu am 140 cm si 29 kg vreau sa ma ingras pana la 40 sau 35 dar nu pot reusi mananc orice, cat de mult pot dar nu se pune nimic pe mine! Aveti idee ce sa fac? Exista pastile speciale? Exista o cura de ingrasare? Va rog kiss funda

Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Inspectează un program de dietă şi fă tocmai invers de ce se spune acolo!

| BBoykiller a răspuns (pentru trăncănici):

Ia proteine cat de multe

| trăncănici a răspuns (pentru BBoykiller):

Aşa am să fac!

6 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Mersi pentru fundiţă! Dar să şti că mai bine slab decît gras! De oamenii graşi se lipesc mai repede bolile,pe lîngă faptul că în caz de intervenţii chirurgicale,dacă există un strat de grăsime ce necesită timp mai lung de un minut la tăiere,poate fi periclitată viaţa.Un cm în plus la grăsime, un minut în minus la salvarea vieţii! Nu mai zic că dacă ar trebui să faci o operaţie, ţi se va recomanda întîi să slăbeşti.Foarte puţini doctori se încumetă azi să mai opereze sub un strat de grăsime mai mare de 2 cm! Lasă-ţi corpul aşa cum este şi fi fericit(ă)că poţi pune în gură tot ce alţii şi-ar dori, dar nu şi-ar permite! E ceva să poţi mînca tot ce vrei şi cît vrei şi să nu te îngraşi! Eu una, te invidiez! Mai gîndeşte-te înainte de a face un pas spre nesănătate!

| BlueStar12 a răspuns:

Fa un sport ca sigur ajuta
eu am vrut sa slabesc si a mers cu sportul dar in general sportul ajuta ca sa ajungi la o greutatea normala

| DjCriss a răspuns:

Du-te la mec donals si mananca fro 56 de porti din fiecare si o sa vezi ca intr-o saptamana de ingrasi cat poti

| TinyThing a răspuns:

Organismele umane au tot felul de metode prin care se manifesta. De exemplu : organismul tau nu reuseste sa depuna grasimile, alt organism depune prea mult etc. Cand ai sa ajungi la procesul de maturitate, adica pe la 12-13 ani, greutatea ta o sa devina normala, cu timpul. Asa ca ai rabdare si nu te agitahappy.