| justagirl11 a întrebat:

Hei fetelor, voiam sa va intreb cum pot remedia celulita? In ultimele luni am mancat numai prostii si mi-a aparut...Ce ar trebui sa nu mai mananc si ce exercitii sa fac? Ma simt super aiurea, plus ca sunt slaba (am 53kg si 1, 77). Niste sfaturi, ponturi? Dau funda happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai avut și înainte celulită, nu s-a instalat acum!
Nu mai scapi de ea sau dacă vei scăpa de ea, să-mi spui și mie cum?
Pa, pa.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Sport, regim alimentar sanatos si multa apa happy

| cristianfrunza a răspuns:

Alearga tati! Eu am dat jos 24 de kg cu alergat si un regim lejerhappy, 30 de minute pe zi, cu o cafea la bord ca sa accelerezi metabolismul si sa arzi caloriile mai repede + sari coarda si genoflexiuni la 10 minute de alergat.

| cristianfrunza a răspuns:

In cazul tau nu e nevoie de regim, ci ce sport o gramada ca sa-ti dezvolti putin musculatura, in felul asta celulita disparehappy, acum am citit mai bine. Spor!

| justagirl11 explică (pentru cristianfrunza):

De alergat nu prea am cum sa alerg deoarece eu sunt la liceu dupa-amiaza si ajung acasa la 8 si ceva seara, nu pot sa alerg la ora asta plus ca e foarte frig! Ma gandeam sa fac exercitii acasa, dar nu stiu de unde sa incep..Pana acum nu am mai avut niciodata celulita si ma simt aiurea rau de tot cand ma uit la coapse si fese...

| OnuOnulică a răspuns:

Mult sport!
Te ajuta mult.

| Laura927 a răspuns:

Daca nu mergi la alergat celulita nu se "plictiseste" de tine si pleaca ea singurica!
Si ft important ai nevoie DOAR de mancare sanatoasa!(pui, legume toate la abur) plus ca nu este usor, celulita dispare ft greu5/6 luni.
Bea apa calda cu lamaie si foloseste creme anticelulita.

| Tzukushi a răspuns:

Hei

citeste aici despre crema mea anticelulitica

http://www.sfaturilemariei.com/......rsonala-2/