| alessandra10 a întrebat:

Am 17 ani, 1, 63 si aproximativ 54 de kilograme. Mereu am fost slaba, insa in ultimii ani am acumulat destul de multa celulita din cauza ca am mancat in mare parte nesanatos si pentru ca am fost sedentara. As vrea sa reduc celulita si sa scap de grasimea in plus, insa nu stiu care e cea mai buna modalitate. De aproximativ o luna si jumatate am inceput sa fac exercitii acasa si sa mananc mai sanatos, insa nu am vazut rezultate. M-am gandit si la alergat, insa am citit pe internet cateva articole care sustin ca nu ajuta asa cum credeam. Fetelor, daca stiti vreo modalitate care asigura reducerea celulitei, va rog, spuneti-mi! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De celulita din pacate nu prea se poate scapa. Adica poti sa diminuezi ceva, dar in niciun caz singura, te-ar ajuta niste tratamente la salon, poate ceva impachetari.

| 1231242 a răspuns:

Buna!
In primul rand nu suntfata, dar te pot ajuta.Cand vrei sa slabesti nu conteaza CE MANANCI,ci cat mananci(exceptie o fac carbohidratii simpli-anume dulciuri, snacks-uri, fast-food, etc).Ei bine nu zic ca nu ai putea slabi mancand astea, dar e destul de greu.In primul rand poti manca carbohidrati simpli si sa slabesti, dar carbohidratii simpli nu au satietate.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Poti scapa, trebuie sa iti doresti si sa te tii de treaba, ai nevoie de o dieta si mult avant pentru niste sesiuni intense de sport.