| 03Didy03C a întrebat:

Hei girls! Ati incercat sa va faceti parul cu tinctura de Castelani? Sau cu altceva de genul (albastru de metilen etc)? Daca da, cum iese pe parul blond? Cat costa? Afecteaza parul?
Vreau sa imi fac un fel de ombre si am nevoie de o parere! Aa da, si cum se aplica\foloseste? Si. pateaza?
Dau fundita! happy :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iese fain si intens de aceea ti.as recomanda sa nu pui prea multa solutie plus ca se poarta parul colorat dar in nuante mai deschise, pastelate.amesteca intr un bol balsam de par cu solutie pana obtii intensitatea dorita.

| PinkPanther001 a răspuns:

Inainte de a te apuca de treaba, trebuie sa iti spun neaparat toate avantajele si dezavantajele:
- rezista intre 3-4 saptamani in functie de ce produse de intretinere si styling folosesti. Daca nu folosesti balsam de par si ti-l agresezi cu placa on a regular basis, s-ar putea sa nu te tina nici macar 2 saptamani
-daca esti blonda vei obtine un roz intens, foarte frumos
-ai mare grija pentru ca solutia pateaza tot ce intalneste in cale! Gresia, sapuniera, chiuveta, mocheta si mainile au fost primele tinte la mine, asa ca ai grija sa lucrezi cat mai curat posibil pentru ca se curata extraordinar de greu
-daca abia ti-ai vopsit parul si afara ploua, you might wanna stay inside happy. Daca intri in contact cu apa, risti sa iti patezi hainele (asta se aplica doar in primele 2-3 zile de cand te vopsesti)
-culoarea o sa se spele treptat din par, in sensul ca la fiecare baie pe care o vei face rozaliul se va tot scurge pana vei reveni la vechea ta culoare
-nu deterioreaza parul. Eu am o experienta de 5 ani cu aceasta solutie si niciodata nu mi-a l-a agresat

And here's how you do it :

1. amesteci solutia inainte si uzi complet o discheta demachianta cu ea. Neaparat sa fiti atente la acest aspect! Daca discheta nu e 100% umezita sau se usuca pana va apucati sa o aplicati pe par, nu o sa aiba efect.

2. sectionati parul si stabiliti lungimea pe care vreti sa o colorati

3. aplicati solutia de pe discheta demachianta pe suvitele sectionate

4. dupa ce ati terminat de aplicat pe toate portiunile, asteptati 15 minute, dupa care clatiti cu apa calduta, dar fara sampon

And that's it! Aveti aproape o luna la dispozitie sa va bucurati de un ombre roz realizat in intimitatea casei voastre, in maxim jumatate de ora si cu 5 lei cheltuiti.

| DeniiSlipknot a răspuns:

Heii ^^
Am avut si inca am parul cu aceasta solutie. Poti sa ma cauti pe facebook daca vrei sa vezi ce rezulta ( Ti-l dau in privat )
Eu am avut o metoda mai ciudata de aplicare. Am luat balsamul de la Kallos si l-am amestecat cu un strop de albastru de metil si 2 linguri de castelani. L-am pus in par si dupa 1 ora mi-am spalat parul. Nu te face cu sampon deoarece samponul dizolva culoarea o.o
Sper ca te-am ajutat ^^

| BeaBeatriz a răspuns:

Eu nu am incercat, dar am avut multi clienti la salon care au dorit. Costa in jur de 15 lei, depinde si de marca. Pe parul blond iese cel mai bine. Nu prea afecteaza parul, doar daca dupa ce te faci, iti tai varfurile, doar putin, deoarece din cauza continutului, varfurile ti se pot arde. Sper ca te-am ajutat:**