| dianainsta01 a întrebat:

Vreau sa imi fac varfurile (dar doar putin din lungimea lor) roz cu tinctura de castelani. Cum sa procedeaza daca vreau sa fie mai intensa culoarea? Dupa cat timp se ia? Voi ati incercat? Tin sa mentionez ca am parul saten deschis cu usoare tente de blond. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Dacă eşti blondă/şatenă: o să fie nevoie de o singură aplicare. În cazul în care nu ai mai făcut asta înainte, 2 aplicări.
Dacă ai părul mai închis, s-ar putea să fie nevoie de 3-4 aplicări, maxim.
Îţi pui nişte mânuşi de plastic şi iei puţină vată/dischete demachiante. Torni soluţia pe vată şi aplici pe şuviţă. Între timp mai răsuceşti şuviţa când pe-o parte, când pe alta. Îl laşi să se usuce. Îţi prinzi restul părului înainte ca să nu iasă aiurea. După ce ţi s-a uscat, vezi cum se vede şi tu decizi dacă vrei mai intens sau îl laşi aşa.
Nu-l clăteşti, că o să se ducă toată culoarea. Oricum iese la 4-5 spălări.
Daca vrei sa fie mai intensa culoarea,aplici de mai multe ori. Nu diluezi nimic si nu clatesti nimic. Regret ca nu-mi merg diacriticele bine, sunt pe mobil. Tinctura de castelani inseamna rosu castelani- deci suvitele ies rosu/rosu inchis. Daca vrei roz, alege violet de gentiana. Cu cat parul e mai deschis, cu atat dureaza mai mult pana se ia. In general, tine pana la maxim 8-9 spalari. Nu ti se ia pe haine daca lasi sa se usuce bine.

2 răspunsuri:
| LigiMe99 a răspuns:

Incearca sa tii 15-20 de minute la inceputuri (5 cm din varfuri) si dupa repeta din ce in ce mai sus si lasa din ce in ce mai putin timp, ca sa se vada in nuante happy

| Denisuca21 a răspuns:

S a facut o prietena cu ce spui tu si i s-a luat pe haine la inceput! Ai grija!