Întrebare recomandată | Bălăceanu_Diana_1998 a întrebat:

Hei,imi poate spune cineva care sunt rezultatele uleiului de ricin, si in cat timp iti creste parul? (Vreau sa stiu de la o persoana care a folosit)
Imi puteti da alte recomandari in legatura cu cresterea patului? :#

Răspuns Câştigător
| TeeaCup a răspuns:

Eu am folosit cateva luni ulei de ricin + masline si m-am saturat de el, era prea greu de scos din par, era groaznic si nu am vazut nicio diferenta.
Si am inceput sa-mi fac in fiecare saptamana masca doar cu ulei de cocos, stateam vreo 10 ore cu ea in cap sau o lasam peste noapte si chiar mi a crescut parul foarte mult (in vreo 6 luni cam 15 cm). Si pe langa masca asta mai folosesc si un spray facut in casa. Ai aici link-ul cu tot ce iti trebuie
http://afourthleaf.blogspot.ro/......tment.html
Sper sa te ajute! Si sa creasca parul cat mai mult!

5 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

In vreo 2 luni se vede. nu numai ca este mai des, dar si creste. insa timpul acesta de crestere variaza de la persoana la persoana.

| Buburuză38 a răspuns:

Bună!
Eu am început tratamentul cu ulei de ricin de la începutul verii, tot pentru creșterea parului. Îmi făceam și încă îmi fac măști o dată/de două ori pe săptămână. Sunt foarte mulțumită de rezultate; pe lângă faptul că parul mi-a crescut mai repede decât în mod obișnuit, uleiul de ricin l-a făcut și mai mătăsos și mai ușor de pieptănat.

| Melissa24 a răspuns:

Il tii mai mult timp prins in coada si sa nu-ti fie ros! La mine functioneaza :*

| Pleistoros a răspuns:

Daca auzi pe cineva ca-i creste parul foarte incet, acolo e lipsa de zinc, de vitamina A, vitamina C, poate fi chiar si o afectiune a glandelor tiroida sau endocrina.
O cura de 30 zile cu ulei de catina, consumat zilnic cite o lingurita.
Brusture. Stopeaza caderea parului. Se face decoct cu 30 gr planta la un litru de apa si se clateste timp de 10 zile dupa spalare. Cu tinctura de brusture se maseaza pielea capului, contra caderii si a matretii. Ceaiul de frunze de brusture elimina acneea!

| Bălăceanu_Diana_1998 explică:

Si te dai doar cu el, adica nu folosesti o masca pentru par cu vitamina A, B C, E? Pur si simplu il folosesti ca pe balsam, nu?batting eyelashes