| BuburuzaRed a întrebat:

Hei! In iunie am banchet si mi-am cumparat o rochie lunga, cu slit, albastra (o nuanta mai inchisa). Fetelor, ma puteti ajuta sa imi aleg tipul de machiaj potrivit (culori, ruj/lipstick), pantofii si stilul parului? Multumesc mult de tot

Răspuns Câştigător
| Nana13HopeAndSucces a răspuns:

Pentru pantofi, eu cred ca ai putea sa alegi ceva negru sau albastru, cu toc (dar nu extrem de inalt, sa poti dansa), machiajul trebuie sa fie ceva discret, mergi pe o nuanta foarte deschisa de ruj, ceva nude spre roz, iar penrru ochi, incearca rimel negru, creion negru si fard albastru, iti va scoate ochii in evidenta. Oricum, distractie la banchet! ♡

4 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Machiajul poate fi culoarea complementara a albastrului adica nuante de albastru si portocaliueu mereu il fac pe cel clasic sau cel fumuriu cu nuante de corai si galben dar poti adauga un albastru al noptii, Rujul depinde acum de rochie as alege un ruj tot spre nuanta de portocaliu nu unul inchis sau un portocaliu rosiatic. Pantofi Albastri ca si rochia sau negri ori portocalii si parul depinde de lungimea lui. Daca e lung si drept poti alege un coc rusesc sau spaniol. Daca il vrei leser eu iti recomand sa-ti faci o coronita impletita iar pentru asta cauta pe youtube Special Koko are o impletitura superba cu o coronita. Atunci cand alegi o culoare este bine sa alegi restul elementelor sa fie de culoarea complementara. Adica daca ai ales o rochie rosie pantofi negri sau verzi(cel mai bine la un rosu aprins arata pantofii de un verde crud) la violet poti alege pantofi galbeni sau crem si la albastru Orange, negri, dar sa nu fie albi nu da bine alb cu albastru. Daca vrei lasa-mi id-ul tau. Ar fi mai bine sa-mi arati rochia si cum iti sta si de abia atunci iti pot recomanda o coafura si un machiaj bun

| capricc a răspuns:

In 2014 se poarta pantofii tip stiletto. Daca alegi o culoare Nude (bej, crem deschis) se potrivesc la absolut orice tinuta http://fucsia.ro/pantofi-2014-tendinte-modele-si-preturi-prin-magazine/ Cat despre coafura, daca vrei sa ti-o faci acasa uite aici http://fucsia.ro/......ai-rapide/ neaparat incearca coafura o data sau de doua ori inainte de eveniment sa vezi daca iti iese. in tutorial pare usor dar conteaza mult textura parului si produsele folosite.

| Mara78 a răspuns:

Incaltaminte de ocazie gasesti aici cu toc inalt sau mediu http://marissa.ro/incaltaminte-dama/incaltaminte-de-ocazie-dama

| madalinanadreea25 a răspuns:

Buna machiajul potrivit ar fi creion de ochi+rimel+o culoare de albastru inchis, iar ca pantofi ar fi frumosi uni negri cu toc iar parul inceraca sa ti-l faci in forma de funtita. Sper ca te-am ajutat