| Katherineeeeee a întrebat:

Hei, intelul meu preferat incepe sa rugineasca (nu e din aur/argint) ce sa fac?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Aruncă-l! Nu pune pe pielea ta aşa ceva! Poţi deveni alergică. Dacă este o tinichea, poţi să-ţi cumperi altul identic care nu a ruginit incă!

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Nu incerca sa pui apa pe el deoarece va ruginii si mai tare. Deci, nu incerca nici chestia cu periuta si pasya de dinti, asta e valabila doar pentru aur si argint. Nu ai ce sa faci daca e "gablont" sa zic asa.tongue. Doar sa cauti unul asemanator sa iti cumperihappy

| catalin188 a răspuns:

Dal cu ulei si stergel

| InuIo a răspuns:

Sunt niste solutii speciale de indepartat rugina dar eu ti-as sugera sa mergi la cineva care se ocupa cu din astea[nu stiu exact cum se numeste] si sa il rogi sa iti faca altul la fel. Eu asa am facut si ma contat 30 lei in caz ca te intereseaza.

| backback a răspuns:

Stiai ca coca cola dizolva rugina?

| Alin_6165 a răspuns:

Incearca sa il speli cu o periuta cu pasta de dinti... daca nu functioneaza sunt niste solutii speciale care indeparteaza rugina. Nu sunt foarte scumpe si se gasesc la magazinele cu produse de curatat si alte cele...