| AtateaConditii a întrebat:

Am un inel ce seamana ca fiind argint dar nu e pentru ca incepe sa rugineasca, vreau sa va intreb ce metode anti-ruginire stiti. O colega mi-a zis sa spal inelul cu pasta de dinti, oare functioneaza?

Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Dacă rugineşte înseamnă că este tinichea, nu argint! Freacă cu pastă de dinţi bine, funcţionează! Am încercatwinking. Fundă?

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Argintul nu rugineste, dar se innegreste daca nu este tinut in cutie.
Cu pasta de dinti sau cu sare, ori cu bicarbonat se poate curata acasa.

| AnonimaOk a răspuns:

Si eu iti recomand chestia cu pasta de dinti, uneori ajuta mult happy.

| SolitarHacker a răspuns:

Incearca sa il speli cu Bicarbonat de sodiu, cu periuta de dinti