| AncaAncaAnca1993 a întrebat:

Hei. Ma confrunt de cand ma stiu cu problema par rar, fir subtire si firav sensibil si asta inca de cand eram la o varsta frageda parintii mei m-au tot tuns foarte scurt, niciodata nu am avut parul mai lung de umeri. Am incercat tot felul de tratamente si masti (cel cu galbenus si albus de ou, lamaie, otet de mere, ulei de masline, ulei de ricin, ulei pe baza de petrolium, tinctura de ardei iute, tinctura de brusture, tinctura de urzica, ceai de musetel, miere, am incercat o data si o reteta cu banana gasita pe GOOGLE... nici nu va puteti inchipui cat de greu mi-am curatat parul de bacati de banana) si totusi nimic parul meu tot greu creste si datorita feonului si placii de par se arde si am ajuns la o tunsoase scurta si totusi aveti un leac magic si pentru mine pe care totusi nu l-am incercat.

1 răspuns:
| Imstrong a răspuns:

In primul rand.
Numai folosi PLACA de par,
ONDULATORUL si FEONUL, pentru binele parului tau.

Daca nimic nu merge inseamna ca asa e felul parului tau.

Alta solutie decat samponul Wash&Go si un balsam elseve de hidratare nu ai, incearca-le, poti vedea mari rezultatewinking si nu ai incercat niciodata otet pentru mancare? sa-ti dai cu el pe par sa-ti pui o punga in cap, il lasi circa 3-4 ore si te clatesti cu samponul wash&go recomandat de mine.
Altceva nu stiu ce sa-ti mai spun. Vezi ceva sprayuri la plafar sau la avon/oriflame, nu stiu.
Pa, pa