| anonim_4396 a întrebat:

Salut, revin cu o intrebare legata de sanatatea parului. Acum mai bine de un an a inceput sa imi cada parul foarte tare si de atunci nu se opreste. Am incercat TOT, printre care: parusan, revalid,gerovital, aspasia, calciu+magneziu+zinc, vitamine, clatire cu ceai de urzica, ceai de rozmarin, otet, masti cu henna, masca din tincturi de urzica+mesteacan+brusture+ardei iute, masti cu ou, ulei de cocos, etcetc ca nici nu imi aduc aminte. Tin sa mentionez ca NIMIC nu a dat rezultate, parul inca cade dupa tot acest timp, cred ca sunt undeva la 15 luni de cand a inceput, cel mai tare cade atunci cand e ud, si de spalat il spal odata la 3-4 zile. Am inceput sa folosesc samponul Nutriol, momentan l-am folosit o singura data. Mentionez ca se si rupe firul de pe la jumatate. Daca imi puteti recomanda ceva masti/ pastile orice care sa ma ajute, daca stiti ceva, fara doctor, nu m-a ajutat. Multumesc anticipat.
p.s. de vopsit nu ma vopsesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JoleneSth20 a răspuns:

Da, cu siguranţă trebuie să primești un răspuns. Adică mă miră faptul că ai încercat atâtea remedii, printre care și naturiste. Pe mine mă ajută un complex de vitamine și simplul ulei de ricin care face minuni.
Mergi la analize că oricum trebuie să le mai faci din când în când, deci nu ai nimic de pierdut.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Măi dragă, esti fată?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Random123456):

Ce varsta ai? Mersi pentru raspuns.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Random123456):

Multi înainte

| Random123456 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai, multumesc.

| JoleneSth20 a răspuns:

Ţi-ai făcut niște analize de sânge? Cred că problema ta vine din interior.

| Random123456 a răspuns (pentru JoleneSth20):

Ma ajuta analizele de sange?
Nu am facut, dar ma intreb ce poate fi. Credeam ca e o carenta de magneziu, zinc sau vitamine, dar aparent nu e de la asa ceva.

| JoleneSth20 a răspuns (pentru Random123456):

Da, cu siguranţă trebuie să primești un răspuns. Adică mă miră faptul că ai încercat atâtea remedii, printre care și naturiste. Pe mine mă ajută un complex de vitamine și simplul ulei de ricin care face minuni.
Mergi la analize că oricum trebuie să le mai faci din când în când, deci nu ai nimic de pierdut.