| TDGMeebu a întrebat:

Hei!
Platforma de la pantof ajuta mai mult la mers?
Adica, daca as vrea sa invat sa merg pe tocuri, e mai indicat sa merg cu platforma sau fara?
Multumesc mult. kiss

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu compara tocul cu platforma, aceasta din urmă este și ortopedică deoarece nu ține piciorul suspendat ca tocul.
Pa, pa.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sunt două lucruri diferite. Dacă vrei să înveţi să mergi pe tocuri, începe cu unul mic, apoi pe măsură ce reuşeşti să îţi ţii echilibrul, măreşte înălţimea.
Mersul pe platformă nu te ajută întrucât aceasta îţi susţine tot piciorul, în timp ce tocul se centrează doar pe un anumit punct.

| elenat a răspuns:

Cumpara tocuri dar nu prea nalte si exerseaza prin casa! Bafta!winking apoi poti trece la cele mai inalte dar la fel exerseaza inainte sa ieshi undeva!

| Genii a răspuns:

Fara.Altfel o sa te inveti asa happy