| EC_Andreea_1994 a întrebat:

Hei! Prietena mea si-a decolorat părul cu Decolorant de par, dar ea fiind un blond mai inchis, nu a stiut ca daca sta mult cu el in cap va ajunge să fie un alb spre galben asa ca si-a facut multe șuvițe si mai ales cele din fata care se vad foarte tare! Mâine are scoala si nu stie ce să facă! Cum poate reveni la culoarea naturala sau macar să aibă o nuanta apropiata de părul ei? Fără vopsea.

3 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! Fiind proaspat decolorat, nu este recomandat sa il vopseasca atat de repede (in cazul in care nu vrea sa ii cada parul si sa fie foarte ars), singura solutie cred ca ar fi sa foloseasca un nuantator fara amoniac (il gasesti in diverse magazine si supermarket-uri, e maxim 30 de lei). Sper ca te-am ajutat!

| Andwta a răspuns:

Decolorarea nu se face acasa, neaparat la salon. Pentru a reveni la culoarea ei trebuie sa viziteze un salon sau sa foloseasca nuantator. Incearca cele mentionate de Flfata care a lasat 2 link-uri.