| anonsiam a întrebat:

Ieri am facut o schimbare de look, adica am decolorat parul in niste suvite apoi ombre si arata genial (la salon). Problema e ca pur si simplu nu ma reprezinta si nu inteleg de ce am facut-o. Chiar au iesit bine, insa nu ma pot obisnuii si preferam totusi culoarea mea naturala- saten inchis. Cum as putea reveni la ea? Imi ard prea tare parul? Desi parul meu acum e decolorat arata bine, nu e ars. (am parul putin mai lung de umeri iar ombreurile si suvitele incep undeva langa ureche) Sau macar sa mai inchid din culoarea suvitelor care sunt blonde blonde-aproape auriu.

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Poţi.Nu ţi se va arde părul prea tare. Eventual îţi iei o vopsea fără amoniac.

| Zaygon a răspuns:

Incet incet il tot tunzi de la varfuri si revii la culoarea naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta cateva zile, poate ai nevoie doar sa te acomodezi daca asta a fost si prima data cand te-ai vopsit.
.
Daca tot nu-ti place poti sa-ti iei o cutie de vopsea casting creme gloss si sa-ti uniformizezi nuanta parului. happy

| denisadr a răspuns:

Asteapta sa vezi daca te poti obisnui, daca spui ca iti placeau la salon, poate ca atunci cand vei fi si apreciata de cei din jur te vei simti mai bine. Nu poti reveni la ea decat cu o solutie de la salon care este costisitoare si care iti va arde parul. Incearca daca e sa mergi iar la salon sa te tunzi scurt daca crezi ca poti face acest pas, sau vopseste-ti tot parul cu o nuanta apropiata culorii tale naturale.