| Breakingthehabittonight a întrebat:

Hei happy!
Stiu ca e cam devreme,dar am o intrebare legata de expunerea la soare.
Ce ar trebui sa fac sa ma bronzez frumos? Pielea mea are tendinta sa fie alba,iar atunci cand stau la soare ma inrosesc,in cateva zile de inchide la culoare si cade pielea straight face.
Ce produse imi recomandati,ce alimente ar trebui sa consum cu ceva timp inainte[ma gandeam la suc de morcovi si vitamina C]?
P.S - Crema dupa plaja ce efect are, numai calmant sau previne si uscarea, respectiv caderea pielii?
- asta ma intereseaza mai mult, cum sa fac sa nu se mai duca pielea si bronzul sa dureze mai mult.

Multumesc anticipat happy!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Înainte să te bronzezi, te dai cu ulei de măsline, întotdeauna ajută.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti genul care se bronzeaza greu. Pentru a nu te arde si a nu te coji, e nevoie sa-ti obisnuiesti pielea treptat cu soarele. Stai in prima zi putin (5-10 minute), apoi progresiv tot mai mult. Cremele ajuta la hidratarea pielii. Si ca sa fie bine, incepe cit mai devreme cu expunerea la soare, nu direct la plaja. Stiu persoane care spun ca se pregatesc pentru plaja la mare. Adica, fac acea expunere treptata la soare inca de acasa, inainte de vacanta.

| Numai98356 a răspuns:

Ulei de masline sau crema

| D0A1V2i3d7 a răspuns:

Buna! Intr-adevar e foarte bun uleiul de masline si apropo daca ai pielea foarte deschisa va fi mai greu la inceput dar dupa ce te vei bronza putin vei vedea ca si in anii viitori soarele te va prinde mai repedehappy

| Ioana921 a răspuns:

Cel mai bine e daca mergi o sedina maxim doua la solar, si dupa cand te vei expune la soare vei capata o culoare foarte frumoasa, nu uita de uleiul de masline!