| zattech a întrebat:

Hei!
Sunt blondă natural și aș vrea să obțin o urmă de roșcat temporară.
Credeți că mă poate ajuta carminul din farmacie? Dacă da, cum îl pot folosi?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca nu ai folosit vreodată acest carmin, mergi la un salon pentru a alege un roșcat aramiu, că tot este la moda.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine mergi la salon sa te vopseasca cineva priceput nu incerca tu ca cine stie ce va iesii

| dullcat a răspuns:

Mai safe este sa folosesti produse destinate pentru vopsire, nu sa faci experimente acasa.

| Furnicuta000 a răspuns:

Am folosit carmin cand eram blonda, e o metoda foarte buna pentru ca e temporara. Iese mai greu din par (nu ca violetul de gentiana care se duce dupa 4-5 spalari) dar nu te speria ca nu ramai cu el in par. Nu folosi nuantator din comert ca alea risti sa le dai jos doar cu foarfeca

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu umpleam chiuveta cu apa si turnam carmin in functie de cat de intensa voiam culoarea apoi imi clateam parul acolo. Poti si sa-l amesteci cu balsam si sa-l aplici pe par sau poti sa-l aplici pur si simplu asa din sticluta dar ai grija ca pateaza hainele

| Eireann a răspuns:

Te poate ajuta dar sincer nu recomand. Urma de roscat se va transforma fie in portocaliu, fie in roz si o sa iasa foarte greu si inegal cand o sa vrei sa scapi de ea.

| alinaa765 a răspuns:

Nuuuuuu! Rosul si negru sunt cele mai pacatoase culori…. Abia le scoti