| Anna_8414 a întrebat:

Hei toata lumea big grin.! Mi-am luat de la plafar o crema pentru par si ulei de ricin, pentru ca m-am tuns de curand si as vrea sa imi creasca parul. As vrea sa stiu cum se aplica uleiul de ricin inainte sa te speli, si daca la voi a dat roade big grin. Multumesc :*.

2 răspunsuri:
| 1234abcd a răspuns:

Se aplica obligatori inainte de a te spala...fiind un ulei mai consistent ca sa iti fie usor sa-l aplici poti sal incalzesti un pic(ti sticluta sub un jet de apa fierbinte de la robinet)si il aplici la radacina prin miscari circulare si il lasi sa actionele cat poti de mult(nu e ca mastile din comert care au un timp fix cat poti sa le lasi pe par)

eu l-am folosit mai mult pentru sprancene si gene(parul meu e deja destul de lung)pe gene si sprancene il aplicam cu o pensula veche de rimel(am curatato bine cu demachianthappy )

| AnotherSimplePerson a răspuns:

Uleiul de ricin mi l-am luat și eu primăvara trecuta și da! e foarte bun.Eu îl aplicam pe par înainte de spălare ..cam cu o ora-doua. dacă nu ai nimic de făcut, poți sa îl lași sa acționeze chiar și o zi întreagă! parul tău îți va mulțumi.și se aplica înainte de baie pentru ca e foarte gras. Eu l-am folosit și pentru sprâncene (am vrut sa îmi schimb forma) și pentru gene! Il aplicam cu o periuța de la rimel, pe care am curățat-o foarte bine big grinPe par îl puneam cam o data pe săptămână, iar pe gene și sprâncene (ai grija sa pui o cantitate foarte mica, sa nu îți intre în ochi) cam o data la 2-3 zile.Mie mi-a plăcut...și încă îl folosesc de atunci :* Numai bine>:d< ps: sa îmi spui ce părere ai!