| larisa151 a întrebat:

Am 11 ani si sunt cam confuza :\ Am unghii destul de mari,si,as vrea sa imi spuneti; sa le las asa sau nu? si daca da, rotunde sau patrate? Vreau sa fiu in pas cu moda big grin

Răspuns Câştigător
| Pitiqueex3 a răspuns:

Hei! thinking de ce c*** vrei sa fii in pas cu moda oh go on oricum nu asta conteaza trebuie sa-ti stea bine... asa la moda sunt cele patrate, cele rotunde sunt m-ai de babute si nu ii sta bine oricui! Lasa-le mari happy dar daca se rupe unde, taiele pe toate cand cresc inapoi sa aiba aceeasi marime :*

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Eu zic să te gândeşti bine dacă vrei să-ţi laşi unghiile lungi. Gândeşte-te câte bacterii se vor aduna sub unghii.

| sisi6535 a răspuns:

Eu zic sa-ti mai tai din unghii si sa ti le faci rotunde. Daca esti in pas cu moda desi nu-ti sta bine, degeaba ai facut acel efort.Trebuie sa ti cont de caracteristicile tale daca vrei sa-ti stea bine un anumit lucru.

| DeeDeeXD a răspuns:

Salut! Dacă vrei să îți faci manichiură cu model, lasă-le și fă-le rotunde. Majoritatea fetelor au unghiile rotunde. Evident că, dacă ai vrea să nu fi văzută cu ochi răi sau ciudați (adică să se uite lumea urât sau ciudat la tine) ar trebui să ții scont că ai 11 ani... și să nu le lași prea mari. happy Asta a fost părerea mea, nu trebuie să mă asculți dacă nu vrei. Pa! big grin