| andreutza217 a întrebat:

Am aproape 13 ani si am un par inghinal foarte des.Cred ca la vara sigur nu o sa mai pot purta costum de baie, poate doar boxeri.Se vede ingrozitor si ma deranjeaza.Nu m-am epilat niciodata acolo si nu stiu ce sa fac.Care este cea mai recomandata metoda si cea mai "nedureroasa"? Cand ma gandesc sa merg la salon mi-ar fi rusine sa ma dezbrac acolo, plus ca s-ar mira acealea de parul meu des si mult.Ce pot face? Sunt disperata.

Răspuns Câştigător
| Sanziana00 a răspuns:

Stiu ca suna aiurea, dar inainte sa-l epilezi incearca sa il tai cu foarfeca cat de mult poti si cu mare grija. Si apoi poti sa folosesti ori crema depilatoare ori lama de ras, dar la lama de ras si grija sa nu te tai, zona de acolo este foarte sensibila si radacinile firelor de par sunt foarte groase.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa rusinea deoparte si mergi la salon.

| BeHappy26 a răspuns:

Pai... epilarea nu este dureroasa. Ai putea pur si simplu sa iei bigul si sa incerci, dar ai grija sa nu te tai. Sau fa ceea ce a facut o prietena, foloseste foarfeca...=] big grin

| ombladon a răspuns (pentru BeHappy26):

BIC in p*ula mea de prosti, bic, nu big!

| BeHappy26 a răspuns (pentru ombladon):

Nu asa se vorbeste! :3

| ombladon a răspuns (pentru BeHappy26):

Stiu,doar ca pe site am vazut greseala asta de zeci de ori...

| BeHappy26 a răspuns (pentru ombladon):

Scuze... happy

| Mexx99 a răspuns:

Buna,foloseste bic-ul, e nedureros, poti folosii si creme depilatoare dar asta nu sunt atat de eficiente, dupa ce te-ai epilat fa-te cu o crema si nu vei mai avea nici o problema! Apropo mai sunt si benzile acelea depilatoare cu ceara, dar doare INGROZITOR! Funda?

| HeyItsDiana a răspuns:

Ai 13 ani nu te mai stresa ca a crescut mult caci e normal si acum poti sa il indepartezi oricum. Foloseste bicul. Sau aparatul de epilat dar este destul de dureros asa ca raman la prima varianta. Bafta

| PinkPanda1234 a răspuns:

Pai sunt creme depilatoare sau cum se numesc ele...Eu folosesc de cate ori creste mai mult si nu este dureros.Pe mine ma ajuta.